Aktualności

O bezpieczeństwie z uczestnikami Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Jaszczowie

Data publikacji 24.03.2022

Jak nie paść ofiarą oszustów? Co zrobić w przypadku kradzieży dokumentów? Jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak unikać zagrożeń? – to zagadnienia omawiane przez dzielnicowych z Posterunku Policji w Milejowi i policjantkę z łęczyńskiej komendy podczas spotkania z uczestnikami Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Jaszczowie. Jak podkreślają funkcjonariusze niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy mieszkańcom powiatu na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogli reagować w sytuacjach zagrożenia.

Wczoraj dzielnicowi z Posterunku Policji w Milejowie oraz policjantka z łęczyńskiej komendy spotkali się z uczestnikami Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Jaszczowie. Podczas prowadzonego spotkania funkcjonariusze wskazywali na zasady dbania o własne bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze omawiali problematykę dotyczącą oszustw metodą ,,na wnuczka”, ,,na policjanta”, podawania się za przedstawicieli administracji, poczty, firm ubezpieczeniowych itp. Przybliżyli sposoby i metody działania oszustów oraz wytłumaczyli co zrobić aby nie paść ich ofiarą. Przestrzegali, że wyobraźnia oszustów nie zna granic, prześcigają się oni w sposobach działania. Wymyślają ciągle nowe historie, które pozwalają im wyłudzać pieniądze. Mundurowi tłumaczyli aby w przypadku telefonów, zwłaszcza od członków rodziny, z którymi nie utrzymywali kontaktu od dłuższego czasu, każdą taką informację sprawdzić.

Mundurowi apelowali aby zwracać uwagę na to, kto i co do nas pisze za pomocą wiadomości sms i komunikatorów. Przestrzegali aby nie korzystać z linków które otrzymujemy od nieznanych osób i pod żadnym pozorem nie logować się przez nie na swoje strony bankowe, nie wpisywać nigdzie numeru swojej karty czy wygenerowanych kodów Blik.

Kolejnym poruszanym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci przypominali obowiązujące przepisy. Wskazywali między innymi, że podczas przechodzenia przez jezdnię czy torowisko, obowiązuje zakaz używania telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać naszą uwagę. Podkreślali jak ważne dla bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych po zmierzchu.


 

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony