Aktualności

Nie doczekał się zamówionych instrumentów muzycznych

Data publikacji 05.05.2023

Ponad 5 tysięcy złotych stracił 43-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego. Na portalu społecznościowym zamówił instrumenty muzyczne. Po wykonaniu przelewu kontakt ze sprzedającą urwał się a konto na portalu zniknęło. Mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas internetowych zakupów.

Łęczyńscy policjanci przyjęli kolejne zawiadomienie o oszustwie internetowym. 43 – letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego na portalu społecznościowym zauważył ofertę sprzedaży keyboard. Skontaktował się ze sprzedającą poprzez komunikator uzgadniając szczegóły zakupu. Otrzymał informację, że nie ma możliwości wysłania towaru za pobraniem. W związku z tym na wskazane konto przelał 3400 złotych. Następnie zakupił akordeon i wykonał kolejny przelew tym razem na kwotę 1800 złotych. Kiedy kontakt ze sprzedająca ,,urwał się” a konto na portalu społecznościowym zniknęło mężczyzna zorientował się, że to oszustwo.

Apelujemy o ostrożność podczas internetowych zakupów. Kupujmy i zamawiajmy u sprawdzonych, zaufanych sprzedawców. Zanim coś kupimy sprawdźmy dane, opinie, komentarze. Uważajmy na atrakcyjne okazje, które są pokusą dla kupujących. Pamiętajmy, że bezpieczną formą płatności jest płatność przy odbiorze.

 

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony