Aktualności

Podpalił auto i niszczył elewacje budynków

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 18 – latka, który w marcu podpalił BMW. Pojazd zaparkowany był przed jedną z posesji w Łęcznej. Właściciel oszacował straty na kwotę 25 tysięcy złotych. Młody mężczyzna dodatkowo odpowie za uszkodzenia elewacji bloków mieszkalnych oraz budynków. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec marca policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze BMW, który zaparkowany był przed jedną z posesji na terenie Łęcznej. Właściciel oszacował straty na kwotę 25 tysięcy złotych.

Z ustaleń policjantów pracujących nad tą sprawą wynikało, że ktoś auto celowo podpalił. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Podczas prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli monitoringi, przesłuchali świadków. Intensywne działania kryminalnych pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Okazał się nim 18 – letni mieszkaniec Łęcznej. Został zatrzymany w środę i przewieziony do komendy. Policjanci przedstawili mu zarzut zniszczenia samochodu poprzez podpalenie.

Jak się okazało na jego koncie są również uszkodzenia elewacji bloków mieszkalnych oraz budynków w Łęcznej. 18 – latek w nocy z wtorku na środę czarną farbą w sprayu wykonywał napisy o wulgarnej treści powodując straty o łącznej wartości blisko 12 tysięcy złotych. W tej sprawie usłyszał 5 zarzutów.

Wkrótce za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony