Aktualności

Dzień otwarty w łęczyńskiej policji

Data publikacji 16.05.2023

W Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej odbył się dzień otwarty. Gościliśmy uczniów szkół średnich klasy policyjnej, mundurowej oraz klasy o specjalności podstawy edukacji wojskowej. Młodzi ludzie mieli okazję zobaczyć jak wygląda służba w Policji oraz zapoznać się z zasadami rekrutacji. Niektórzy zapowiedzieli, że w niedługim czasie spotkają się z nami na wspólnej służbie.

Wczoraj podczas dnia otwartego łęczyńską komendę odwiedzili uczniowie klasy policyjnej z Zespół Szkół imienia Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej, klasy mundurowej z Zespół Szkół Numer 2 imienia Simona Bolivara w Milejowie oraz klasy o specjalności podstawy edukacji wojskowej z Zespołu Szkół w Puchaczowie.

Przybyłą młodzież wraz z opiekunami przywitał mł. insp. Bogdan Stasiak Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej. W swojej wypowiedzi Pan Komendant między innymi przybliżył historię łęczyńskiej policji. Naczelnicy poszczególnych wydziałów opowiedzieli o specyfice pracy w swoich wydziałach, a także zachęcali do wstąpienia do służby w Policji. Następnie młodzież zapoznała się między innymi z wymogami jakie należy spełnić żeby zostać policjantem, a także z jakich etapów składa się postępowanie kwalifikacyjne.

Podczas spotkania policjanci przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili również zagrożenia występujące w internecie. Apelowali o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów na portalach aukcyjnych.

Kolejnym punktem dnia otwartego było spotkanie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie. Nasi koledzy zaprezentowali sprzęt wykorzystywany przez nich podczas akcji, opowiedzieli o specyfice swojej pracy oraz wyjaśnili jakie wymogi należy spełnić, by móc do nich dołączyć. Uczniowie mieli możliwość z bliska zobaczyć ambulans minersko-pirotechniczny. Stoisko policyjnych kontrterrorystów cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Następnie rozpoczęło się zwiedzanie siedziby komendy. Młodzież obejrzała między innymi stanowisko kierowania, w którym spotkała się z dyżurnym jednostki. Ponadto uczniowie zobaczyli siłownię oraz strzelnicę. Mieli również okazję dowiedzieć się na czym polega praca technika kryminalistyki i przyjrzeć się w jaki sposób wykonuje się daktyloskopię. Na koniec spotkania zaprezentowano radiowozy policyjne.

Tego typu spotkania z uczniami klas mundurowych są doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta. Młodzież nie kryła zadowolenia z odwiedzin naszej komendy twierdząc, że nasza służba jest bardzo ciekawa. Niektórzy uczniowie deklarowali, że w niedługim czasie spotkają się z nami ale już nie w roli zwiedzających tylko na wspólnej służbie.

 

starszy aspirant Magdalena Krasna

 • zdjęcie grupowe uczniowie, nauczyciele, policjantka
 • policjanci z młodzieżą podczas dni otwartych komendy na sali konferencyjnej
 • policjanci i klasy mundurowe
 • kontrterroryści podczas pokazu sprzętu
 • policjant z uczniem
 • uczeń w kamizelce i hełmie
 • pracownik cywilny z młodzieżą na dniach otwartych komendy
 • policjant z młodzieżą na strzelnicy
 • policjant z młodzieżą w ambulansie
 • policjant pobiera odciski palców od uczennicy
Powrót na górę strony