Aktualności

Areszt za znęcanie

Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 44 -letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoja rodziną. Wyzywał, krytykował, poniżał, kopał, szarpał, wyganiał z domu, groził pozbawieniem życia. W poniedziałek wielokrotnie uderzył żonę pięścią w głowę oraz twarz. Wówczas kobieta trafiła do szpitala. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z łęczyńskiej komendy w poniedziałek zostali wezwani na interwencję domową w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Na miejscu okazało się, że 44 – letni mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczął awanturę podczas której wyzywał swoją żonę. Ponadto wielokrotnie uderzył ją pięciami w głowę oraz twarz, ciągnął za włosy i szarpał.

Mundurowi zatrzymali agresora i przewieźli do policyjnej celi. Kobieta trafiła do szpitala i po przeprowadzonych badaniach została zwolniona do domu. Zdecydowała się opowiedzieć wszystko policjantom i złożyła zeznania.

Okazało się, że mąż znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Wyzywał krytykował, popychał, wykręcał ręce, uderzał i groził pozbawieniem życia. W stosunku do pełnoletnich dzieci i nastoletniej córki stosował przemoc psychiczną - wyzywał, wyganiał z domu, zakłócał spoczynek nocny.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 44- latkowi zarzutu znęcania się nad rodziną i naruszenia czynności narządu ciała żony.

Dodatkowo policjanci ustalili, że 44 – latek kierował samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W tej sprawie również usłyszał zarzut.

Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres dwóch miesięcy.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony