Aktualności

Po próbnej transakcji stracił pieniądze

Data publikacji 30.05.2023

Blisko 4 tysiące złotych stracił 24 letni mieszkaniec Łęcznej po tym jak chciał sprzedać zegarek na OLX. Zarejestrował konto na platformie po czym miał wykonać próbną transakcję z fikcyjnym klientem. Kliknął w link przesłany za pośrednictwem wiadomości sms. Wpisał tam hasło i login do bankowości elektronicznej. Zamiast zarobić na sprzedaży, stracił pieniądze. Apelujemy o ostrożność.

Wczoraj do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosił się 24 - letni mieszkaniec Łęcznej. Poinformował funkcjonariuszy, że padł ofiarą oszusta na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że zarejestrował konto na portalu aukcyjnym OLX. Umieścił tam ogłoszenie dotyczące sprzedaży zegarka. Na maila otrzymał wiadomość z której wynikało, że ma przeprowadzić próbną transakcję z fikcyjnym klientem. Następnie za pośrednictwem wiadomości sms otrzymał link. Kliknął w ten link gdzie wpisał login i hasło do bankowości elektronicznej. Po wylogowaniu się zauważył komunikat, że transakcja przebiegła pomyślnie. Kiedy zadzwonił na infolinię banku okazało się, że z jego konta zniknęło blisko 4 tysiące złotych.

Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy! Weryfikujmy kto i co do nas pisze. Na stronie serwisu ogłoszeniowego OLX możemy przeczytać „Prowadź rozmowy w ramach czatu tutaj są one bezpieczne. Nie klikaj w żadne zewnętrzne linki umożliwiające płatność”.

 

starszy aspirant Magdalena Krasna

Powrót na górę strony