Aktualności

Defibrylator w Łęcznej – inicjatywa dzielnicowego

Data publikacji 05.10.2023

Pierwszy defibrylator w centrum Łęcznej to efekt realizacji planu priorytetowego dzielnicowego. Wczoraj nastąpiło jego uroczyste przekazanie. Urządzenie służące do ratowania życia zostało umieszczone w rejonie dworca autobusowego w Łęcznej. Instalacja urządzenia znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu, najważniejsze ogniwo łączące Policję ze społeczeństwem. Ich głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie. To funkcjonariusze utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi oraz różnymi instytucjami.

Dzięki informacjom uzyskanym między innymi w oparciu o spotkania, debaty oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i bieżącą analizę zdarzeń dzielnicowi wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Dla każdego rejonu dzielnicowego ustalony jest plan działania priorytetowego. Wynika ze specyfiki rejonu i problemów zgłaszanych przez mieszkańców. Takie plany realizowane są w półrocznych cyklach.

Dzielnicowy Miasta Łęczna aspirant Grzegorz Wyszomirski opracowując plan priorytetowy wskazał na brak zainstalowanych defibratorów w rejonie skupisk ludności. Jak podkreślał instalacja urządzeń typu AED znacząco wpłynie na poprawę przeprowadzanych akcji ratowniczych w przypadku zagrożenia życia ludzkiego. Defibrylatory to urządzenia których użytkowanie nie wymaga dodatkowych przeszkoleń, prowadzące krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez całą procedurę udzielania pomocy.

Dzielnicowy nawiązał współpracę ze Starostwem Powiatowym w Łęcznej oraz Samodzielnym Publicznym Zakładem opieki Zdrowotnej w Łęcznej w celu pozyskania defibrylatora AED i umieszczenia go w rejonie dworca autobusowego w Łęcznej. Dzięki zaangażowaniu i przychylności przedstawicieli tych instytucji doszło do realizacji planu priorytetowego.

Wczoraj nastąpiło uroczyste przekazanie defibrylatora przez Krzysztofa Bojarskiego dyrektora SPZOZ w Łęcznej. W spotkaniu udział wzięli młodszy inspektor Bogdan Stasiak Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej, Krzysztof Niewiadomski Starosta Łęczyński, Wojciech Adamski właściciel centrum handlowego oraz sam pomysłodawca – dzielnicowy. Urządzenie umieszczono w specjalistycznej skrzyni przy aptece w budynku Centrum Handlowego Wamex, aleja Jana Pawła II 99.

Pomysł i inicjatywa dzielnicowego zapewni mieszkańcom lepszą i szybszą pomoc w sytuacjach zagrożenia życia.

aspirant sztabowy Magdalena Krasna

  • przekazanie defibrylatora, policjanci starosta i dyrektor szpitala
  • defibrylator
  • uroczyste przekazanie defibrylatora
Powrót na górę strony