O bezpieczęństwie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej
Łęczyńscy policjanci odwiedzili podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej. W spotkaniu udział wzięło ponad 40 osób. Funkcjonariusze poruszali tematy dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagubienia, kradzieży dokumentów, oszustw metodą na wnuczka, a także rozmawiali na tematy bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego i sposobach unikania zagrożeń. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.
Wczoraj łęczyńscy policjanci wybrali się z wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej. Na funkcjonariuszy ze zniecierpliwieniem czekała ponad 40 osobowa grupa podopiecznych. Celem zorganizowanego spotkania było przede wszystkim omówienie zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego.
Policjanci przypominali o nowelizacji Ustawy Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie 31 sierpnia 2014 roku i wprowadziła obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych – niezależnie od wieku - poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Mundurowi wręczyli uczestnikom spotkania elementy odblaskowe i apelowali o ich noszenie. Odblaski zostały przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie. Podczas spotkania przybliżono cele kampanii ,,Kieruj się rozsądkiem”.
Mundurowi omówili z podopiecznymi zasady dbania o własne bezpieczeństwo. Przypominali jak postępować w przypadku zagubienia czy kradzieży dokumentów. Omówili problematykę dotycząca oszustw metodą ,,na wnuczka”, podawania się za przedstawicieli administracji, poczty, firm ubezpieczeniowych itp. Funkcjonariusze przybliżyli sposoby i metody działania oszustów oraz wytłumaczyli co zrobić aby nie paść ofiarą oszustów.
Spotkanie nie tylko wywołało wiele radości i uśmiechów na twarzach policjantów jak i miłych gospodarzy. Przede wszystkim tego typu spotkania pomagają spojrzeć na kwestię bezpieczeństwa z perspektywy osób niepełnosprawnych, a to pozwala policjantom lepiej poznać ich potrzeby i oczekiwania.