Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności dotyczy strony Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.
Data publikacji strony internetowej: roku.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: roku.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Pomimo starań redaktorów serwisu, niektóre dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne, ponieważ:
- pochodzą z różnych źródeł,
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji.
- Nie wszystkie linki mają prawidłowo określony cel.
- Nie wszystkie zdjęcia / grafiki mają prawidłowe opisy alternatywne.
- Nie wszystkie tabele mają odpowiednio oznaczone nagłówki i tytuły.
- Nie wszystkie pliki do pobrania są dostępne cyfrowo lub posiadają wersje alternatywne.
- Nie wszystki filmy posiadają napisy i audiodeskrypcje.
- Ze względu na ograniczenia serwisu nie wszystkie elementy treści mogą być oznaczone znacznikiem lang.
- Ze względu na ograniczenia serwisu system oceny treści nie jest dostępny.
- Aplikacje typu "wirtualny spacer" nie są dostępne.
Treści nieobjęte przepisami
- Treści opublikowane przed 23 września 2018 roku nie są dostępne cyfrowo.
- Na stronie mogą być zamieszczone treści, które nie zostały przez nas ani na naszą rzecz wytworzone.
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji: roku
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: roku.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. Nawigacja po głównym menu strony jest realizowana za pomocą klawiszy strzałek.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej — na adres poczty elektronicznej rzecznik.kppleczna@lu.policja.gov.pl lub telefonicznie +48 47 81 27 259.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Dowiedz się jak złożyć skargę w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej — ul. Księży Wrześniewskich 10, Łęczna
Budynek Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej położony jest przy ulicy Księży Wrześniewskich 10 w Łęcznej. Obiekt jest nowy. Wejście do budynku usytuowane jest od strony ulicy, w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika. Przy bramie wejściowej, po prawej stronie znajduje się domofon, umożliwiający wywołanie pracownika lub dyżurnego na zewnątrz budynku. Budynek nie jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, posiada jednak schodołaz gąsiennicowy, przy pomocy którego osoby na wózkach inwalidzkich mogą się dostać do budynku i na jego piętro. Do środka budynku prowadzą schody trzystopniowe oraz jednoskrzydłowe ręcznie otwierane drzwi. W przedsionku za drzwiami wejściowymi po prawej stronie znajduje się pomieszczenie oficera dyżurnego czynne całą dobę, gdzie można uzyskać podstawowe informacje odnośnie możliwości załatwienia sprawy. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z poczekalni i poruszają się po Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej w obecności funkcjonariusza lub pracownika. Budynek nie posiada windy. Przemieszczanie się na wyższą kondygnację możliwe jest wyłącznie po schodach. Osoby z niepełnosprawnością ruchową swobodnie mogą się poruszać jedynie w obrębie parteru budynku ze swobodnym dostępem do toalety. Toalety w budynku nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, poza ogólnodostępną jedną toaletą znajdującą się na parterze budynku.Budynek nie posiada pochylni ani platform przystosowanych do poruszania się przy ich pomocy przez osoby niepełnosprawne. Schody wyposażone są w poręcze. Wyjątek w tym zakresie stanowi schodołaz z wymieniony w punkcie 1. Nie ma systemu informacji głosowych oraz pętli indukcyjnych wyjątek stanowi uruchomiony specjalny numer telefonu do wysyłania wiadomości tekstowych SMS dla osób niepełnosprawnych (głuchoniemych i niedosłyszących). Osoby mające trudności w poruszaniu się mogą zostać obsłużone w pomieszczeniach na parterze budynku. Konkretny pracownik, wezwany najczęściej za pośrednictwem oficera dyżurnego zajmuje się obsługą osoby niepełnosprawnej
Tutejszy urząd posiada dwa parkingi. Miejsca parkingowe na jednym z nich są przeznaczone wyłącznie dla pracowników. Parking drugi, usytuowany od frontu budynku jest przeznaczony dla interesantów, a dwa miejsca blisko wejścia oznaczone są i przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku oraz jego pomieszczeń możliwe jest wejście z psem asystującym, bądź psem przewodnikiem. Nie ma ograniczeń w tym zakresie.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W tutejszym urzędzie nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza języka migowego. Żaden z pracowników nie jest przeszkolony w tym zakresie. Jednak w związku z ustawą o języku migowym i innych środkach wspierających komunikowanie się Komenda rozszerzyła w tym zakresie katalog usług, które umożliwiają osobom niesłyszącym lub słabo słyszącym możliwość skontaktowania się z urzędem. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Informacja dla osób niesłyszących i słabosłyszących. Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, przejdź do strony euslugi.policja.pl